Folia fundamentowa

Wysokiej jakości folia fundamentowa ”EKOWINYL” Typ A 1,00 mm znajduje zastosowanie w poziomej izolacji fundamentów. Uszorstkowiony układ folii nadaje idealną przyczepność z zaprawą oraz antypoślizgowość, co przekłada się zarówno na jakość i komfort podczas trwania prac budowlanych, jak również na wytrzymałość przez wiele lat. Dodatkowo, folia posiada stabilne parametry wytrzymałościowe, zaś jej elastyczność pozwala na dopasowanie się do nierównomiernych odkształceń podłoża. ”EKOWINYL” znajduje zastosowanie przede wszystkim w zabezpieczeniach przeciwwilgociowych w budownictwie.
Folia ”EKOWYNYL” jest produktem odpornym na ekstremalne skoki temperatur, zmiany fizyczne oraz chemiczne, a także na procesy starzenia. Ponadto, folia nie przesiąka i jest produktem zdecydowanie bardziej wytrzymałym niż produkty tradycyjne, co potwierdzone jest szeregiem różnego rodzaju atestów.
Folia fundamentowa produkowana jest w szerokościach: 25, 30, 40, 50 , 60, 100, 150 cm. Długość standardowej rolki wynosi 30m.

Uwagi dotyczące montażu folii fundamentowej ”EKOWINYL”

Pierwszym krokiem przy montażu folii fundamentowej jest wygładzenie wszystkich powierzchni betonowych lub wykonanych z zapraw cementowo – piaskowych. W przypadku powierzchni gruntowych, konieczne jest ich zagęszczenie lub utwardzenie. Należy pamiętać, że folia „EKOWINYL” powinna być układana równolegle bądź prostopadle w kierunku spadku. Dodatkowo ważne jest, aby wzdłużne oraz poprzeczne zakładki były większe niż 10 cm. Łączenie poszczególnych pasów folii „EKOWINYL” w płachtę odbywa się poprzez zgrzewanie gorącym powietrzem, jednak zamiennie stosowany może być również cykloheksanon. Folię przymocować można do podłoża za pomocą kleju osakrylowego. W przypadku układania folii bez przymocowania konieczne jest zastosowanie docisku. Gdy folia jest przymocowana do podłoża możliwe jest stworzenie mostku szczepu dla nadległej warstwy, czyli np. wykonanie wylewki. W tym celu na powierzchnię nanieść trzeba odpowiedni klej, a następnie całość obsypać piaskiem kwarcowym. Możliwe jest również stosowanie folii „EKOWINYL” na istniejącej już izolacji, jednak w przypadku połączenia jej np. z papą stosowany jest lepik na zimno. Należy pamiętać, że folię fundamentową należy montować w temperaturze dodatniej, najlepiej powyżej 5°C, natomiast składowanie materiału powinno odbywać się na stojąco.

Cennik folii fundamentowych

Cena netto za szt

Rozmiar

30 zł

25cm/30m

36 zł

30cm/30m

48 zł

40cm/30m

Cena netto za szt

Rozmiar

60 zł

50cm/30m

72 zł

60cm/30m

120 zł

100cm/30m