Folia basenowa PCV

Produkt najczęściej stosowany do uszczelnienia niecek basenowych. Nadaje się do publicznych pływalni jak i przydomowych zbiorników kąpielowych. Klient ma do wyboru szeroki asortyment kolorów oraz mozaik, a z naszej strony może liczyć na profesjonalny montaż, po którym geomembrana jest idealnie dopasowana do kształtu niecki. Wszystkie sprzedawane przez nas folie basenowe posiadają atest CE oraz deklaracje zgodności. Jest to produkt przeznaczony do uszczelniania, w 100% odporny na chemię uzdatniającą wodę. Folia basenowa nie odbarwia się i nie traci koloru przez cały okres eksploatacji. Jest też niewrażliwa na promieniowanie UV.

Wytrzymała folia do basenów

W ofercie posiadamy tańsze folie o grubości 1 mm, jak i profesjonalne wykładziny basenowe renomowanych producentów Alkorplan, Texa i innych, o grubości 1,5 mm zbrojone siatką poliestrową oraz pokryte akrylem. Folie basenowe możemy zastosować do nowo powstałych, jak również starych niecek betonowych, basenów kanadyjskich, itp. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące budowy czy też remontu zbiornika lub doboru membrany zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy przy tym, że nasza folia do basenów to rozwiązanie trwałe i estetyczne. Chętnie podzielimy się doświadczeniem, które zdobyliśmy w ciągu wielu lat realizacji zleceń.
Montaż Powierzchnia niecki powinna być równa i gładka, by pod naporem wody nie odcisnęła się żadna nierówność. Pierwszym etapem jest montaż geowłókniny, co pozwoli nam odizolować folie od szorstkiego betonu. Geowłóknina stosowana przez nas posiada gramaturę 400 g. Drugim etapem jest przykręcenie kątowników basenowych na obrzeża niecki, aby następnie zgrzać ściany foliowe do obrzeży basenu. Po zakończeniu tych etapów przystępujemy do montażu geomembrany w kolejności dno – ściany. Po zakończeniu wszystkich czynności zaczynamy napełnianie basenu wodą. Gdy lustro wody wzrośnie na wysokość min. 0,5 m zaczynamy obróbkę skimmerów, dysz, lamp, itp. Ukończenie tego etapu oznacza, że basen jest gotowy do użytku.
Charakterystyka folii basenowej: – Wysoka jakość produktu. – Odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. – Nie wydziela substancji szkodliwych dla ludzi i zwierząt. – Elastyczność zapewnia bardzo dobre przyleganie. – Stabilne parametry wytrzymałości, co gwarantuje szczelność przez cały okres użytkowania. – Trwałość koloru przez cały okres użytkowania. – Technika klejenia daje nam możliwość naprawy uszkodzeń mechanicznych w dowolnym momencie użytkowania.