Wzmocnienie basenu dzięki folii PCV

Folie basenowe najczęściej są wykorzystywane do uszczelnienia niecek basenowych. Nadają się zarówno do publicznych pływalni, jak i przydomowych zbiorników kąpielowych. Szeroki asortyment dostępny w naszej ofercie pozwala wybrać idealny kolor oraz mozaikę, które wpłyną na atrakcyjność zbiornika. Możemy zagwarantować profesjonalny montaż, po którym folia basenowa PCV jest idealnie dopasowana do kształtu niecki. Wszystkie sprzedawane przez nas produkty posiadają atest CE oraz deklaracje zgodności. Gruba folia basenowa przeznaczona jest do uszczelniania i w 100% odporna na chemię uzdatniającą wodę. Ponadto nie odbarwia się i nie traci koloru przez cały okres eksploatacji. Jest też niewrażliwa na promieniowanie UV. Układanie folii basenowej to nasza specjalność. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania produktów, które wpłyną na jakość użytkowania.

Estetyczna i wytrzymała folia na basen

Szeroki wybór folii z naszego asortymentu pozwala na dopasowanie materiału do potrzeb użytkownika. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i w trakcie rozeznania dopasowujemy rodzaj termoizolacji do wymogów. Dostępna w naszym asortymencie folia do basenów posiada różnorodną gramaturę. Od lat szczególną popularnością cieszy się folia akrylowa. Podnosi estetykę zbiornika, ponadto posiada szeroką gamę odcieni do wyboru. By wybrać najlepszy wkład basenowy, folia powinna posiadać odpowiednie parametry: musi być rozciągliwa, a jednocześnie nie do przebicia, a także powinna być odporna na rozrost roślinności czy działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Fachowo doradzamy w zakresie doboru membrany, a także wykonujemy montaż takich materiałów jak folia do basenu betonowego.

Montaż
Powierzchnia niecki powinna być równa i gładka, by pod naporem wody nie odcisnęła się żadna nierówność. Pierwszym etapem jest montaż geowłókniny, co pozwoli nam odizolować folie od szorstkiego betonu. Geowłóknina stosowana przez nas posiada gramaturę 400 g. Drugim etapem jest przykręcenie kątowników basenowych na obrzeża niecki, aby następnie zgrzać ściany foliowe do obrzeży basenu. Po zakończeniu tych etapów przystępujemy do montażu geomembrany w kolejności dno – ściany. Po zakończeniu wszystkich czynności zaczynamy napełnianie basenu wodą. Gdy lustro wody wzrośnie na wysokość min. 0,5 m, zaczynamy obróbkę skimmerów, dysz, lamp, itp. Ukończenie tego etapu oznacza, że basen jest gotowy do użytku.

Charakterystyka folii basenowej:

  • Wysoka jakość produktu,
  • Odporność na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych,
  • Nie wydziela substancji szkodliwych dla ludzi i zwierząt,
  • Elastyczność zapewnia bardzo dobre przyleganie,
  • Stabilne parametry wytrzymałości, co gwarantuje szczelność przez cały okres użytkowania,
  • Trwałość koloru przez cały okres użytkowania,
  • Technika klejenia daje nam możliwość naprawy uszkodzeń mechanicznych w dowolnym momencie użytkowania.

Wytrzymała folia do basenów

 W ofercie posiadamy zarówno tańsze folie o grubości 1 mm, jak i profesjonalne wykładziny basenowe renomowanych producentów Alkorplan, Texa i innych, o grubości 1,5 mm zbrojone siatką poliestrową oraz pokryte akrylem. Folie basenowe możemy zastosować do nowo powstałych, jak również starych niecek betonowych, basenów kanadyjskich i innych zbiorników. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące folii basenowej, jej montażu lub remontu basenu zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy przy tym, że wybór naszych produktów to rozwiązanie trwałe i estetyczne. Chętnie podzielimy się doświadczeniem, które zdobyliśmy w ciągu wielu lat realizacji zleceń.