Folia\Jakość

Folia PCV – (Poli-chlorek winylu) uzyskiwany poprzez polimeryzacje chlorku winylu. Materiał cechują właściwości termoplastyczne. Duża ilość folii PCV na Polskim rynku jest dosyć sztywnym i podatnym na pęknięcia materiałem. Opracowana przez nas technologia łącząca w sobie czysty granulat PCV, plastyfikatory oraz stabilizatory sprawiła, że produkt końcowy posiada dużą wytrzymałość na przebijanie, rozrywanie oraz niesamowitą elastyczność, nawet przy ujemnych temperaturach. Nasze folie poddawane są szczegółowym badaniom oraz przechodzą przez rygorystyczne testy, które pozwoliły uzyskać niezbędne aprobaty techniczne, higieniczne co przekłada się na dopuszczenie geomembran w szerokim wachlarzu zastosowań.
Aby przybliżyć Państwu elastyczność naszych folii nagraliśmy krótkie video pokazujące, że przy -5°C folia nadal zachowuje swoją elastyczność. Dzięki tym właściwością folie dopasują się do najbardziej wymyślnej niecki oczka wodnego czy innego zbiornika wodnego. Elastyczność jest niezastąpioną cechą powodującą, że folia jest odporna na odkształcenia podłoża co znacząco przekłada się na czas eksploatacji zbiornika wodnego.
Z kolei na filmie poniżej chcielibyśmy zaprezentować parametry wytrzymałościowe folii przeprowadzone również w ujemnej temperaturze. Otwór w folii ma prawie dwukrotnie mniejszą średnicę niż rura PCV. Przy naciąganiu folia rozciągnie się dwukrotnie, a dookoła nie powstanie żadne pęknięcie. Jest to również dobry sposób na otrzymanie szczelnego połączenia gdy w naszym zbiorniku wodnym znajduje się rura przelewowa.
Po prawej mogą zapoznać się Państwo z dokumentacją techniczną folii. Gwarantujemy, iż nasze folie zachowają 100% szczelności przez cały okres użytkowania. Zaś jej jakość zadowoli najbardziej wymagającego Klienta.